Czyszczenie Odgrzybianie Klimatyzacji

Profesjonalne Czyszczenie Odgrzybianie Klimatyzacji. 

Wykonujemy gruntowne czyszczenie odgrzybianie klimatyzacji w Szczecinie i województwie Zachodniopomorskim.

Klimatyzacja w mieszkaniu, domu, pomieszczeniach bytowych to komfort w gorące dni ale trzeba pamiętać o regularnym jej czyszczeniu.

Klimatyzacja która nie jest regularnie konserwowana, staje się naturalnym podłożem dla wszelkiego rodzaju grzybów, pleśni i drobnoustrojów mających wpływ na nasze zdrowie.

Posiadamy umiejętności i profesjonalny sprzęt do czyszczenia zaniedbanych, zapuszczonych oraz pracujących w trudnych warunkach klimatyzacji. Czyścimy klimatyzacje w mieszkaniach, domach i biurach.

Okresowe odgrzybianie urządzeń wewnętrznych zalecane jest jak najczęściej ze względów na zagrożenie jakie, niosą ze sobą bakterie i drobnoustroje żyjące w układach klimatyzacyjnych. 

Choroba Legionistów

Legionelloza, znana także jako „choroba legionistów” jest bardzo groźną chorobą dróg oddechowych, którą  wywołują bakterie Legionella pneumophila. Ze względu na podobieństwo objawów – takich jak np. kaszel, gorączka, bóle mięśni, zaburzenia oddechowe, zmęczenie, bóle głowy – często mylona jest z zapaleniem płuc lub z grypą.

Wg szacunkowych danych, zachorowalność wśród osób narażonych na kontakt z bakterią wynosi ok. 5%, z czego od 5 do 20% chorych umiera. Niemal zawsze śmiertelne są przypadki, gdy Legionella zamiast płuc zaatakuje wątrobę, serce, nerki lub błony surowicze. 

Częściej niż „chorobę legionistów”, bakterie Legionelli wywołują łagodniejszą gorączkę Pontiac. Jest to jednak choroba niegroźna dla życia ani dla zdrowia.

Choroba legionistów kojarzona jest zwykle z systemami klimatyzacji, które są najczęstszym – choć nie jedynym – źródłem zakażenia.

No a gdzie te wszystkie paskudztwa się lęgną?

Bakterie Legionella pneumophila występują w środowisku od niepamiętnych czasów. W warunkach naturalnych ryzyko zarażenia jest jednak niewielkie. O wiele łatwiej stać się jej ofiarą, używając różnorodnych cywilizacyjnych wynalazków. Wynika to zarówno ze specyficznych warunków, jakich bakterie potrzebują do rozwoju, jak również sposobu, w jaki może dojść do zakażenia.

Doskonałym miejscem rozwoju bakterii Legionella pneumophila są takie instalacje i urządzenia, jak np. wanny z hydromasażem, nawilżacze, spryskiwacze ogrodowe, fontanny, prysznice oraz – oczywiście – układy klimatyzacji.

Co do tych ostatnich to wyjątkowo sprzyjające warunki dla rozwoju bakterii spotkać można w chłodniach kominowych, wieżach chłodniczych, skraplaczach wyparnych, chłodnicach z odparowaniem bezpośrednim wody czy komorach zraszania, ale również w jednostkach wewnętrznych klimatyzatorów, tacach skroplin a nawet filtrach powietrza. 

 

czyszczenie odgrzybianie klimatyzacji

Czyszczenie Klimatyzacja

Klimatyzacja po czyszczeniu