Różnica pomiędzy urządzeniem konwencjonalnym a INVERTEREM.

Głównym celem  klimatyzacji jest dostarczanie poczucia komfortu w strefie działania urządzenia. Przy zastosowaniu konwencjonalnego urządzenia o stałej wydajności, mogą pojawić się pewne problemy. Jednak stosując technologię Inverter, te problemy są całkowicie wyeliminowane.

 

on_off_inwerter

ZMIANA WYDAJNOŚCI PRZY NISKICH TEMPERATURACH ZEWNĘTRZNYCH
Sprężarka INVERTER ma możliwość pracy z podwyższoną wydajnością, dzięki czemu wydajność urządzenia jest zachowana w większym przedziale temperatur zewnętrznych.

DŁUŻSZY OKRES CZASU OSIĄGNIĘCIA ZADANEJ TEMPERATURY
Zwiększenie mocy przy starcie, pozwala urządzeniu INVERTER osiągnąć zadaną temperaturę w pomieszczeniu, szybciej niż podobne urządzenie konwencjonalne.

GWAŁTOWNE ZMIANY TEMPERATURY
Specyfika pracy urządzeń konwencjonalnych (ON / OFF) powoduje wahania temperatury w pomieszczeniu w zakresie ± 1,5˚C. W urządzeniach INVERTER, dzięki zmianie wydajności urządzenia w zależności od zapotrzebowania w danej chwili, różnica pomiędzy temperaturą powietrza w pomieszczeniu i temperaturą zadaną wacha się w zakresie ± 0,5˚C.

DUŻY PRĄD ROZRUCHOWY SPRĘŻARKI
Sprężarka w urządzeniu INVERTER startuje z niskimi obrotami, dzięki czemu prąd rozruchowy został zredukowany do minimum.